imfe.jpg
  English
.
.
.

| Надрукувати |

СПІЛЬНИЙ ПРОЄКТ
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ТЕАТРУ, КІНО І ТЕЛЕБАЧЕННЯ
імені І.К. КАРПЕНКА-КАРОГО
ІНСТИТУТ МИСТЕЦТВОЗНАВСТВА, ФОЛЬКЛОРИСТИКИ
ТА ЕТНОЛОГІЇ ім. М.Т. РИЛЬСЬКОГО

 

1-а Міжнародна науково-практична конференція
ПРОДЮСУВАННЯ ФІЛЬМІВ У 21 СТОЛІТТІ: ОСНОВНІ ВИКЛИКИ

 

 

Упродовж 28-29 вересня 2023 року відбулася 1-ша Міжнародна науково-практична конференція «Продюсування фільмів у 21 столітті: основні виклики», яка є спільним проєктом кафедри продюсерства аудіовізуального мистецтва та виробництва Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І.К. Карпенка-Карого та відділу екранно-сценічних мистецтв і культурології Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології імені М.Т. Рильського Національної академії наук України.

МОДЕРАТОРАМИ КОНФЕРЕНЦІЇ ВИСТУПИЛИ:
завідувач кафедри продюсерства АМВ
ЛЮДМИЛА НОВІКОВА та
завідувач відділу екранно-сценічних мистецтв
та культурології ІМФЕ імені М.Т. Рильського
НАТАЛІЯ МЕХ

 

Науковий форум пройшов у дистанційному форматі. Його було присвячено дослідженню масштабних проблем, які постають перед сучасною світовою кіноіндустрією, як фрагментом всього світового соціокультурного простору: глобалізаційним процесам, впровадженню нових технологій, культурологічному аспекту продюсування, впливу пандемії на кіновиробництво і дистрибуцію, а також проблемам вітчизняної кінематографії, спричиненим повномасштабною війною недоімперії проти України. Акцентувалася увага на міжнародній комунікація в сучасному аудіовізуальному мистецтві та виробництві та ціннісних домінантам Нової України в сучасному світовому кінопросторі.

Основною метою проєкту було запровадити співпрацю представників освітньої та наукової сфер та створити імпульс для заохочення освітян, професіоналів-практиків, науковців і аспірантсько-студентської молоді об'єднати зусилля у пошуках відповідей на виклики, які постають нині в царині аудіовізуального мистецтва та виробництва.

 

 

У заході взяла участь ректор КНУТКТ ім. І.К. Карпенка-Карого, доктор економічних наук Інна Кочарян, а також представники світової кіноіндустрії та депутатського корпусу України, відомі українські митці та науковці.

У своїх доповідях учасники заходу окреслили сутність проблем сучасного аудіовізуального мистецтва та виробництва і можливі шляхи їх вирішення. Зокрема доктор мистецтвознавства Зоя Алфьорова привернула увагу до трьох основних стратегій трансформації продюсерської системи в Україні в умовах повномасштабної війни; заслужений діяч мистецтв України Сергій Тримбач присвятив свій виступ вислідам сталінської моделі кінопродюсування в сучасному кінематографі; член-кореспондент Національної академії мистецтв України, доктор мистецтвознавства Ігор Юдкін відзначив тяглість української кінематографічної традиції в реаліях новітньої доби.

Режисер і продюсер Дмитро Томашпольський проаналізував досвід виробництва неігрового і експериментального кіно в умовах війни, продюсерсько-режисерський тандем - Надія Безсокирна і Сергій Рахманін - представив свою нову роботу «Чому квадрат», створену за час перебування в якості біженців у Франції, і висвітлив окремі аспекти підтримки, що її французька культурна спільнота, з якою вони співпрацюють протягом останнього року, надає Україні і українцям.

Своїм досвідом успішного кіновиробництва поділилась продюсер Анна Паленчук, чий спільний з індійськими кінематографістами проєкт «Лють, війна та кров» (RRR, 2022) було цього річ відзначено «Золотим глобусом» і «Оскаром» за кращу пісню до фільму.

Програма конференції була насичена чудовими спікерами, змістовними дискусіями і спілкуванням, покликаним формувати нові ідеї та сприяти налагодженню нових зв'язків між креативними спільнотами України та світу.

Вдалими, інформативними та актуальними були доповіді аспірантів, наукової молоді як Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І.К. Карпенка-Карого, так і відділу екранно-сценічних мистецтв та культурології Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології імені М.Т. Рильського Національної академії наук України.

 

 

За результатами 1-шої Міжнародної науково-практичної конференції «Продюсування фільмів у 21 столітті: основні виклики» буде опубліковано електронний збірник матеріалів.

 

 

Інформацію підготували
завідувач кафедри продюсерства АМВ,
кандидат мистецтвознавства Людмила Новікова та
завідувач відділу екранно-сценічних мистецтв та культурології,
доктор філологічних наук, професор Наталія Мех