imfe.jpg
  English
.
.
.

2023,2022,2021,2020,2019,2018,2017,2016,2015,2014,2013,2012,2011,2010

 

 

НАУКОВИЙ СЕМІНАР

«Українська еміграція та міграційні процеси в Україні як результат сучасної російсько-української війни та їхні наслідки для етнополітичного, соціально-економічного, демографічного і мовно-культурного розвитку держави»

Відділ «Український етнологічний центр»

 

23 травня 2023 року на базі відділу «Український етнологічний центр» Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т. Рильського НАН України проведено науковий семінар на тему «Українська еміграція та міграційні процеси в Україні як результат сучасної російсько-української війни та їхні наслідки для етнополітичного, соціально-економічного, демографічного і мовно-культурного розвитку держави». На заході за участі співробітників відділу, колег з інших підрозділів Інституту та науковців із різних провідних установ України відбулося обговорення останніх подій в Україні в межах зазначеної теми.

Прочитати повністю...

 


 

У відділі екранно-сценічних мистецтв та культурології
відбувся круглий стіл
«СОЦІОКУЛЬТУРНИЙ НЕОРЕНЕСАНС УКРАЇНИ:
ВІД «УКРАЇНИ В ОГНІ» ДО НОВОЇ ЦИВІЛІЗАЦІЙНОЇ ПАРАДИГМИ»

 

У відділі екранно-сценічних мистецтв та культурології (ЕСМІК) Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т. Рильського НАН України 18 травня 2023 року відбувся круглий стіл «Соціокультурний неоренесанс України: від «України в огні» до нової цивілізаційної парадигми».

У заході взяли участь всі члени відділу ЕСМІК. Модерувала захід доктор філологічних наук, професор, завідувач відділу ЕСМІК Мех Н.О. Технічне забезпечення здійснювали кандидат мистецтвознавства, молодший науковий співробітник, вчений секретар відділу ЕСМІК Шаповал О.В. та аспірантка ІІ року навчання відділу ЕСМІК Єльчик О.

Прочитати повністю...

 


 

Мистецтвознавці Інституту продовжують цикл наукових семінарів

 

1 квітня 2023 року в рамках циклу онлайн-семінарів, започаткованих у Відділі образотворчого та декоративного мистецтва Інституту мистецтвознавства фольклористики та етнології ім. М. Т. Рильського НАН України з питань нових досліджень українського та європейського декоративного мистецтва, відбувся черговий семінар на тему «Школа Баухауз і мистецтво кераміки ХХ століття: за матеріалами ювілейної виставки в Музеї Бойманса ван Бенінгена. Ротердам, 2019 рік». Доповідач Людмила Сержант, в обговоренні взяли участь співробітники відділу, колеги з інших підрозділів Інституту та науковці з інших установ.

Прочитати повністю...

 


 

Семінар відділу образотворчого і декоративно-прикладного мистецтв: «Польські й українські витинанки в колекції Маріана Покропка (Музей народного мистецтва в Отрембусах)

 

4 березня 2023 року в рамках циклу онлайн-семінарів, започаткованих у відділі образотворчого та декоративного мистецтва Інституту мистецтвознавства фольклористики та етнології ім. М. Т. Рильського НАН України з питань нових досліджень українського та європейського декоративного мистецтва, відбувся черговий семінар на тему «Польські й українські витинанки в колекції Маріана Покропка (Музей народного мистецтва в Отрембусах)». Присутні співробітники відділу, колеги з інших підрозділів Інституту та зацікавлені науковці різних провідних установ України з великим бажанням зустрілися онлайн обговорити актуальну тему й останні події.

Прочитати повністю...

 


 

Культурно-творча місія з відродження історії
національного мистецтва України періоду ХХ-ХХІ століття
(Координаційна діяльність ІМФЕ ім. М. Т. Рильського
у загальноосвітянськиї державних проєктах)

 

4 березня 2023 року в Національному університеті «Києво-Могилянська академія» відбувся творчий захід, присвячений виходу відеоальбому з першою українською ораторією «Скорбна мати» композитора Якова Яницевича на поезію Павла Тичини. Це спільний мистецький проєкт Національного університету «Києво-Могилянська академія», Народної академічної хорової капели «Почайна» (художній керівник - народний артист України Олександр Жигун), Заслуженого академічного Ансамблю пісні і танцю Збройних Сил України (художній керівник заслужений діяч мистецтв України Дмитро Антонюк) та Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Т. Рильського НАН України, який представляла музикознавиця Валентина Кузик. Саме В. Кузик віднайша в архівах установи та підготувала до друку ноти ораторії, а за ініціативи директора ІМФЕ ім. М.Т. Рильського, академіка НАН України Ганни Скрипник унікальний клавір було опубліковано, насамперед для ознайомлення із цим досі невідомим шедевром усіх поціновувачів музичного мистецтва.

Прочитати повністю...

 


 

У відділі образотворчого та декоративно-прикладного мистецтв розпочато цикл лекцій з питань нових досліджень українського та європейського декоративного мистецтва

 

У день Старого Нового року за Юліанським календарем - 14 січня 2023 року за ініціативи завідувачки відділу образотворчого та декоративно-прикладного мистецтв (ОМ ДПМ) доктора мистецтвознавства, академіка НАМУ Т. В. Кара-Васильєвої був започаткований цикл онлайн-лекцій з питань нових досліджень українського та європейського декоративного мистецтва.

Мабуть, за підтримки самого Святого Василя, вдалося, на диво, провести перше майже двогодинне онлайн-засідання відділу без планових чи аварійних відключень електрики й зникнення інтернету. Тим більш воно відбувалося між двома потужними ракетними обстрілами, яким російський агресор цинічно піддав Київ і всю Україну в цей традиційно святковий для православних день. 

Прочитати повністю...

 


 

Шановні колеги!

 

До перегляду пропонуємо відео Світової прем’єри ораторія Я. Яциневича «Скорбна мати» на вірші П. Тичини. Прем’єра відбулася 26 листопада 2022 року завдяки спільним зусиллям Народної академічної хорової капели «Почайна» НУ «Києво-Могилянська академія», Заслуженого академічного Ансамблю пісні і танцю Збройних Сил України та нашого Інституту, який представляла музикознавиця Валентина Кузик.

https://www.youtube.com/watch?v=cD-Jtqh16MQ