imfe.jpg
  English
.
.
.

2024,2023,2022,2021,20202019,2018,2017,2016,2015,2014,2013,2012,2011,2010

 

 

НАУКОВА СПІВПРАЦЯ З ВЧЕНИМИ УГОРЩИНИ

 

21 листопада 2019 р. в Інституті етнографічних досліджень Гуманітарного Центру Угорської академії наук відбулася робоча нарада виконавців спільного українсько-угорського проекту між Інститутом мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім.М.Т.Рильського НАН України (далі - ІМФЕ) та згаданим Інститутом відповідно до Угоди між НАН України та УАН. На запрошення угорської сторони в ній взяла участь завідувач відділу української та зарубіжної фольклористики, кандидат філологічних наук Лариса Вахніна.

Прочитати повністю...

 


 

Продовження українсько-болгарського 
наукового співробітництва

 

Міжнародна наукова конференція до 150-річчя БАН

17-18 жовтня 2019 р. в Інституті етнології і фольклористики з Етнографічним музеєм БАН (далі - ІЕФЕМ БАН )відбулася міжнародна наукова конференція з нагоди 150-ї річниці Болгарської академії наук «Актуальні проблеми дослідження нематеріальної культурної спадщини та імплементація Конвенції 2003 р. Внесок учених БАН», організована під егідою ЮНЕСКО спільно з Регіональним центром із захисту нематеріальної культурної спадщини для Південно-Східної Європи та під патронатом Президента Болгарської академії наук академіка Юліана Ревальського.

Прочитати повністю...

 Міжнародна наукова конференція «Драгоманівські студії»

 

16 жовтня 2019 р. у Софії (Болгарія) відбулася Чотирнадцята міжнародна наукова конференція «Драгоманівські студії». Організатором конференції, яка є помітним явищем у житті української громади Болгарії, серед наукової та викладацької спільноти обох країн, виступили ІЕФЕМ БАН, у залі якого проходила конференція, Софійський університет ім. Св. Климента Охридського, Українська недільна школа та Фундація «Мати-Україна», а також Посольство України в Республіці Болгарія.

Прочитати повністю...

 


 

УКРАЇНСЬКО-УГОРСЬКИЙ МІЖАКАДЕМІЧНИЙ ПРОЕКТ

 

24-27 вересня 2019 р. у рамках міжнародного співробітництва, реалізації українсько-угорського міжакадемічного проекту під назвою «Українсько-угорське порубіжжя: питання національної ідентифікації, міжетнічних взаємовідносин і культурної спадщини» (2019-2021)» у Будапешті (Угорщина) перебувала провідна наукова співробітниця Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т. Рильського НАН України (далі - ІМФЕ), доктор філологічних наук Леся Мушкетик. 24 та 27 вересня вона відвідала Інститут етнографічних досліджень Центру гуманітаристики Угорської академії наук, де провела наукові консультації по виконанню проекту з директором Інституту доктором наук Балажем Балоґом та іншими співробітниками - Каталін Югас, Аготою Ішпан, Золтаном Мадяром та ін., ознайомилася з новими працями Інституту. 24 вересня Л. Мушкетик побувала на книжковій презентації, що тривала у Бібліотеці та Інформаційному центрі Угорської академії наук. Презентували дві книги, перша під назвою «Збірка казок родини Араня» (упорядники М. Домокош, Ю. Гуйаш та ін., Будапешт, 2018).

Прочитати повністю...

 


 

Презентація монографії Міхаеля Константинова
«Кіносеміотика Юрія Лотмана»

 

17 вересня 2019 р. у залі засідань Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т. Рильського НАН України (далі - ІМФЕ) відбулася презентація монографії «Кіносеміотика Юрія Лотмана».

Прочитати повністю...

 


 

ПРЕЗЕНТАЦІЯ «КНИГИ ПЕРЕКЛАДІВ ДУМ У КОНТЕКСТІ»: ВІЗИТ ВІДОМОЇ ФОЛЬКЛОРИСТКИ НАТАЛІ КОНОНЕНКО З КАНАДИ ДО ІМФЕ ІМ. М. Т. РИЛЬСЬКОГО

 

13 червня 2019 р. на засіданні Вченої ради Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т. Рильського НАН України (далі - ІМФЕ) відбулася презентація книги "Ukrainian Epic and Historical Song: Folklore in Context" («Українська дума та історична пісня: фольклор у контексті») відомої фольклористки, проф. Наталі Кононенко, яка завітала до нас із Канади.

Прочитати повністю...

 


 

Ніжин вітає краєзнавців

 

У дослідженнях останніх десятиліть все більше місце посідає увага до окремих регіонів України, різних її міст і сіл. От і початок літа 2019 позначився проведенням вельми цікавої Всеукраїнської науково-практичної конференції «Сучасні виміри української регіоналістики» (05 червня), що проходила в стародавньому місті Чернігівсько-Сіверської землі - Ніжині. До складу її організаторів, окрім Міністерства освіти і науки України, самого Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя, долучився й Інститут мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т. Рильського НАН України (далі - ІМФЕ).

Прочитати повністю...

 


 

Зустріч етнологів ІМФЕ ім. М. Т. Рильського
з україністом Катериною Кожухар із Молдови

 

У рамках відзначення Днів науки в ІМФЕ ім. М.Т. Рильського НАН України (далі - ІМФЕ) було проведено кілька помітних заходів: наукову сесію та диспут, круглий стіл, презентацію останніх видань. Крім того, протягом травня 2019 року з ґрунтовними доповідями про стан етнологічної науки, зокрема українознавства, за кордоном перед колегами виступали запрошені гості. Про бесіду з доктором габілітованим Петко Христовим з Болгарії повідомлялося раніше. У цій публікації розповімо про хід розмови зі знаним україністом з Республіки Молдова, доктором педагогіки Катериною Сергіївною Кожухар.

Прочитати повністю...

 


 

РЕАЛІЇ СОЦІОКУЛЬТУРНОГО РОЗВИТКУ
СУЧАСНИХ ОБ'ЄДНАНИХ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД

 

16 травня 2019 р. на базі Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т. Рильського НАН України (далі - ІМФЕ) у рамках заходів «Дні науки» відбулося засідання круглого столу «Соціокультурний розвиток децентралізації: старий/новий досвід українських громад». Круглий стіл організовано з метою обговорення колективного дослідницького проекту, який розроблявся і втілювався представниками Ради молодих вчених ІМФЕ упродовж 2018-2019 рр. У фокусі дослідження науковців знаходиться культурницький розвиток новостворених громад, особливу увагу приділяється етнокультурній складовій. Вивчення окреслених питань відбувалось на теренах об'єднаних територіальних громад у Вінницькій, Київській, Чернігівській та Херсонській областях.

Прочитати повністю...

 


 

Презентація видань ІМФЕ
в рамках ХІІІ Всеукраїнського фестивалю науки

 

16 травня 2019 р. в залі засідань Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т. Рильського НАН України (далі - ІМФЕ) відбулася презентація видань Інституту: Українська музична енциклопедія (Т. 5 «П»); Етнографічний образ сучасної України (Т. 2, 6, 7, 8, 10); Народні пісні Вінниччини (з колекцій збирачів фольклору) / упоряд. та вступ. статті Л. О. Єфремової; Найден О. С. Українська народна картина. Поетика. Семантика. Космологія; Євангеліє Бучацьке / передмова Д. В. Степовика; Костюк Н. О. Українська богослужбова музична культура 1801-1916 рр. (науково-дидактичний, ужитково-співочий, концертно-виконавський і композиторський аспекти); Скляренко Г. Я. Українські художники : з відлиги до Незалежності; Летичевська О. М. Хорове виконавство в оперній виставі: творчість Л. М. Венедиктова; Сауляк Б. М. Розвиток деревообробних ремесел Східного Поділля; Бех М. В. Традиції і трансформації в етнокультурі та побуті с. Бехи на Житомирщині кін. XIX - першої пол. XX ст.; В зелен-листі червона троянда... Кримськотатарська народна пісня кохання: поетичні тексти / упоряд., вступ. ст., перекл. О. Гуменюк.

Прочитати повністю...

 


 

XІХ Кирило-Мефодіївські читання

 

15 травня 2019 р. у Центрі болгаристики та балканських досліджень імені М. Дринова Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна (далі - НХУ) відбулися XІХ Кирило-Мефодіївські читання на тему «Наукова школа в гуманітаристиці: критерії, традиції, взаємовпливи». Співорганізаторами заходу крім університету та інших харківських закладів були Інститут мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т. Рильського НАН України (далі - ІМФЕ) та Інститут етнології та фольклористики з етнографічним музеєм БАН.

Прочитати повністю...

 


 

Наукова сесія з нагоди 100-річчя
Миколи Максимовича Гордійчука (1919-1995)

 

15 травня 2019 р. в Інституті мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Т. Рильського НАН України (далі - ІМФЕ) проведено урочисту наукову сесію з нагоди 100-річчя фундатора сучасного українського музикознавства, заслуженого діяча мистецтв України, доктора мистецтвознавства, професора Миколи Максимовича ГОРДІЙЧУКА.

Прочитати повністю...

 


 

Науковий диспут
«Скрипка та гармонь - традиція чи імпорт?»

 

16 травня 2019 р. у рамках Фестивалю науки, який щорічно проводить НАН України, в Інституті мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім.. М.Т. Рильського НАН України (далі - ІМФЕ) відбувся науковий диспут між провідним науковим співробітником відділу музикознавства та етномузикології, доктором мистецтвознавства, професором Михайлом Хаєм та мистецтвознавцем цього ж відділу, керівником фольклорного ансамблю «Божичі» Іллею Фетисовим.

Прочитати повністю...

 


 

Зустріч із Петко Христовим

 

10 травня 2019 р. відбувалася важлива для наукової і культурної громадськості подія: Інститут мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т. Рильського НАН України (далі - ІМФЕ) проводив зустріч з одним із знаних дослідників-славістів, доктором габілітованим Петко Христовим, директором Інституту етнології, фольклористики з Етнографічним музеєм Болгарської Академії наук, з яким співробітників нашого Інституту, а також із Дриновським центром у Харкові, пов'язують як особисті приязні стосунки, так і багаторічна плідна співпраця у контексті спільних славістичних студій.

Прочитати повністю...

 


 

Презентація книжки 
«Ołeksandr Koszyc i jego dziennik "Z pieśnią przez świat"»

 

17 квітня 2019 р. в конференц-залі Інституту мистецтвознавства, фольклористики, та етнології ім. М.Т. Рильського НАН України (далі - ІМФЕ) відбулася презентація видання польською мовою професора кафедри україністики Варшавського університету, доктора філологічних наук Валентини Соболь «Олександр Кошиць і його щоденник "З піснею через світ"» (автор вступного слова, коментарів та науковий редактор В.Соболь).

Прочитати повністю...

 


 

ЗАХИСТИ У СПЕЦРАДІ Д 26.227.02

 

14-15 березня 2019 р. на засіданнях Спеціалізованої вченої ради Д 26.227.02 при Інституті мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Т. Рильського НАН України успішно відбулися захисти дисертацій іноземних громадян, випускників Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого.

Прочитати повністю...

 


 

Зустріч ІМФЕ ім. М. Т. Рильського НАН України
з учасниками «Малої академії наук учнівської молоді»

 

    31 січня 2019 року в Інституті мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Т. Рильського НАН України відбулася зустріч-презентація з керівництвом та учасниками Київського обласного територіального відділення «Малої академії наук», у якій взяли участь понад 80 юних дослідників наукового відділення літературознавства, фольклористики та мистецтвознавства.

Прочитати повністю...

 


ОБ'ЄДНАНІ ТЕРИТОРІАЛЬНІ ГРОМАДИ: 
ВИКЛИКИ І ПЕРСПЕКТИВИ СУЧАСНИХ ЕТНОЛОГІЧНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ

 

    22 січня 2019 р. на базі Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Т. Рильського НАН України (далі - ІМФЕ) відбувся круглий стіл «Україна децентралізується: історико-культурна спадщина та цивілізаційний вибір», організований спільними зусиллями представників Українського кризового медіа-центру (УКМЦ) у рамках Програми USAID DOBRE «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність», наукових співробітників й Ради молодих вчених Інституту.

Прочитати повністю...