imfe.jpg
  English
.
.
.

| Надрукувати |

Експедиція на Берестейщину

 

У рамках роботи над спільним українсько-білоруським науковим проектом «Етнокультурна спадщина народів України та Білорусі в контексті сучасного соціокультурного дискурсу» (Ф 73 ДФФД України) з 17 по 21 жовтня 2017 р. здійснено експедиційний виїзд до Брестської області. Метою поїздки було вивчення форм збереження та презентації етнокультурної спадщини у сучасному культурно-інформаційному просторі республіки Білорусь. З огляду на історичне минуле Берестейщини, а саме її приналежність до етнічних українських земель, під час експедиції досліджувався стан збереження української етнокультурної традиції краю.

Під час роботи у селищах міського типу Малорита Малоритського району та Мухавець Брестського району вивчались місцеві традиції, проводилися інтерв'ю з працівниками культури. 19 жовтня у Бресті відбувся фестиваль української пісенної культури області «Співуча Берестейщина», ініційований Українською науково-педагогічною спілкою «Берегиня» (керівник Віктор Місіюк). Захід проходив за підтримки Посольства України у республіці Білорусь і особистої участі у святі Надзвичайного і Повноважного Посла Ігоря Кизима.

Спілкування з учасниками фестивалю дало можливість простежити життєстійкість та варіативність української фольклорної традиції, поширення професійної музичної української культури, ознайомитись із зразками сучасного декоративно-прикладного мистецтва українців області. За матеріалами експедиції підготовлена стаття до журналу «Народна творчість та етнологія».

 

Галина Бондаренко
провідний науковий співробітник відділу
«Український етнологічний центр»,
кандидат історичних наук 

 


З експозиції Малоритського центру народної творчості
 
 
Творчість учасників фестивалю
 
 
 Вручення грамот учасникам фестивалю «Співуча Берестейщина»