imfe.jpg
  English
.
.
.

| Надрукувати |

Лекція «Український фольклор у рукописних архівах Варшави» в Київському літературно-меморіальному музеї Максима Рильського

 

14 червня 2017 року в Київському літературно-меморіальному музеї Максима Рильського відбулася лекція старшого наукового співробітника відділу української та зарубіжної фольклористики Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім.М.Т.Рильського Ірини Мирославівни Коваль-Фучило. Це чергова творча зустріч співробітників музею, науковців Національної академії наук України, читатачів бібліотеки із серії під назвою «Рильські читання. Полоністичні сильветки». Такі заходи за участі співробітників ІМФЕ з ініціативи директора музею Вікторії Колесник відбуваються від листопада 2016 року.

Цього разу захід був присвячений архівним матеріалам. Тема лекції - «Український фольклор у рукописних архівах Варшави». Доповідачка розповіла про власний досвід пошуку українського матеріалу у кабінеті рукописів Бібліотеки Університету Варшавського (БУВ) і у відділі рукописів Національної бібліотеки у Варшаві (НБВ). Унаслідок пошукової роботи було віднайдено кілька документів, які становлять інтерес для українських фольклористів. Так, у відділі рукописів НБВ зберігається автограф невідомої статті польського історика Станіслава Ґізи, присвячена особливостям львівської говірки й опису дорадянського Львова. Матеріал містить кілька популярних пісеньок, а також добірку слів львівської говірки. Тут йдеться про субкультуру так званих батярів, для яких часто була характерна хуліганська поведінка, водночас усі їхні витівки були веселими і кмітливими, хоча подекуди досить дошкульними. Це були патріоти Львова, які тривалий час помітно впливали на мікросередовище міста.

Слухачі активно обговорювали почутий матеріал, зокрема поділилися враженнями від описаних львівських міських типажів, а також обговорили підбірку слів львівської говірки.