imfe.jpg
  English
.
.
.

2022,2021,2020,2019,2018,2017,2016,2015,2014,2013,2012,2011,2010

 

 

Всесвітній день вишиванки

 

Щороку у третій четвер травня відзначаємо важливе свято - Всесвітній день вишиванки. Цього року, у час героїчної боротьби українців проти російських загарбників, надзвичайно актуально звучить девіз свята: «Вишиванка - духовна броня українців. Україна - броня світу». Проведення цієї культурної акції дозволяє вкотре засвідчити та продемонструвати світовій спільноті високу естетику української народної вишивки, її широку популярність і непідробну відданість наших сучасників цій народній традиції.

Прочитати повністю...

 Довіра до інформації

 

28 квітня 2022 року в Інституті відбулася онлайн-лекція «Інформаційна гігієна під час війни».

Слухачами лекції були співробітники нашого Інституту, аспіранти, наукові та науково-педагогічні співробітники Інституту мовознавства ім. О. О. Потебні НАН України, Інституту педагогічної освіти НАПН України, Київської державної академії декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука.

Прочитати повністю...

 ЗВЕРНЕННЯ
УКРАЇНСЬКИХ НАУКОВЦІВ-ГУМАНІТАРІЇВ ДО УРЯДІВ І НАРОДІВ СВІТУ

 

Українська наукова спільнота звертається до Організації об'єднаних націй, до урядів провідних країн світу та громадськості усіх континентів із закликом допомогти Україні відстояти свою незалежність у боротьбі з російською агресією. Вторгнення в Україну російських військ здійснюється нацистськими методами і з нацистською за сутністю метою - знищення Української держави та українського народу.

Прочитати повністю...

 Дискусійна платформа

Культур-антропологічні аспекти наслідків російської військової агресії проти України

 

14 квітня 2022 року в Інституті мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т. Рильського НАН України відбулося чергове засідання дискусійної платформи «Культур-антропологічні аспекти наслідків російської військової агресії проти України».

 Прочитати повністю...

 Науковий семінар
«Українська культурна спадщина в час російсько-української
війни 2022 року»

 

 

5 квітня 2022 року в Інституті мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т.Рильського НАН України було проведено в онлайн-форматі науковий семінар «Українська культурна спадщина в час російсько-української війни 2022 року».

Прочитати повністю... 


 

ФОЛЬКЛОРИСТИЧНА СПАДЩИНА ЖИТОМИРСЬКИХ КОЛЕГ

 

У лютому 2022 року вийшов у світ «Коростишівський щоденник» професора Житомирського державного університету імені Івана Франка Володимира Єршова. Це - унікальний твір щоденниково-мемуарного жанру, присвячений дуже важливій але, на жаль, втраченій виробничо-практичній формі здобуття освіти студентами-філологами - польовій (фольклорній) практиці. Це, свого роду, рідкісне лонгітюдне дослідження розвитку науково-педагогічного феномену, що функціонував і розвивався впродовж 12 років (1986-1993) на теренах локальної території - Коростишівського району Житомирської області, під час якої було зібрано близько 15000 одиниць різножанрового фольклору, дбайливо систематизованого і впорядкованого професором В. Єршовим.

Прочитати повністю...

 "Cвітовий тріумф «Щедрика» М. Леонтовича
(до 100-річчя гастролей українського хору під орудою О. Кошиця в Америці)"

 

25 січня 2022 на базі ІМФЕ ім. М. Т. Рильського НАН України було проведено Міжнародний Круглий стіл на тему "Cвітовий тріумф «Щедрика» М. Леонтовича (до 100-річчя гастролей українського хору під орудою О. Кошиця в Америці)" - у режимі онлайн. Захід підготовано оргкомітетом, до якого увійшли співробітники ІМФЕ Н. Стішова, К. Бех, О. Головко, В. Кузик, І. Сікорська, О. Летичевська, І. Лісняк, М. Олійник на чолі з директором інституту, академіком Г. А. Скрипник. (Модератори: Кузик В., Лісняк І., технічне забезпечення: Головко О.). На початку зібрання прозвучали привітання учаникам Круслого столо від Г. Скрипник, О. Немкович, І. Сікорської та Н. Піпи - народної депутатки України IX скликання від партії «Голос», секретарки Комітету освіти, науки та інновацій. Було візуально представлено титули вагомих видань ІМФЕ мистецтвознавчого та народознавчого напрямів. Програму виступів склали 19 відомих в Україні та із-за кордону діячів музичного мистецтва.

Прочитати повністю...