imfe.jpg
  English
.
.
.

| Надрукувати |

Презентація збірника матеріалів
ІІІ Міжнародної науково-практичної конференції
«Митрополит Петро Могила: маловідомі сторінки життя»

 

25 лютого 2021 р. старший науковий співробітник відділу «Український етнологічний центр» Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Т. Рильського НАН України, доктор історичних наук Т.Г. Рендюк, у приміщення агентства «Укрінформ» презентував тримовний збірник матеріалів ІІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Митрополит Петро Могила: маловідомі сторінки життя», що відбулася 27 листопада 2020 р. та присвячена відзначенню 425-річчя від дня народження видатного культурного і духовного діяча першої половини XVII століття.

«Ми вперше піднімаємо й просуваємо комплементарний і невідомий в Україні, Республіці Молдова та в Румунії пласт про життя і діяльність Митрополита Петра Могили. Ця неперевершена постать символізує культурну і духовну єдність православного простору цих трьох дружніх і сусідніх країн», - сказав Надзвичайний і Повноважний посланник України, директор Інституту добросусідства та головний редактор видання Теофіл Георгійович Рендюк.

У збірнику вміщено тези та тексти виступів учасників конференції, які висвітлюють маловідомі сторінки життя і діяльності святителя, видатного духовного і культурного діяча України. Видання призначено для широкого кола читачів - наукових працівників, викладачів і студентів вищих навчальних закладів, учнів, краєзнавців, а також для усіх, хто цікавиться історією України.

 

Фото з відкритого джерела: https://www.ukrinform.ua/rubric-presshall/3193947-prezentacia-zbirnika-mitropolit-petro-mogila-malovidomi-storinki-zitta.html

 

Фото з відкритого джерела: http://kdais.kiev.ua/event/25022021-prezentaciya/

 

Фото з відкритого джерела: http://kdais.kiev.ua/event/25022021-prezentaciya/

 

Після презентації збірника відбулася спільна поїздка учасників заходу до с. Михайливка-Рубежівка Бороднянського району Київської області, де ПетроМогила у 1622 році придбав свій першій маєток в Україні та став послушником Києво-Печерської Лаври і вперше став проповідувати. Делегація поклала кошик квітів до пам'ятника Митрополиту, розташованого біля місцевої церкви Архангелів Михаїла та Гавріїла, де вперше відбулася спільна поминальна служба українською та румунською мовами.

 

 

Теофіл Рендюк
старший науковий співробітник,
доктор історичних наук