imfe.jpg
  English
.
.

Сайти Інституту

Етнографія
.

| Надрукувати |

ВШАНУВАННЯ 95-РІЧНИЦІ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ
ЛЬВА МИКОЛАЙОВИЧА ВЕНЕДИКТОВА

 

7 жовтня 2019 р. відбулося вшанування 95-річниці від дня народження видатного оперного хормейстера і педагога Льва Миколайовича Венедиктова у Національній музичній академії України ім .П.І. Чайковського (далі -НМАУ). Захід відбувся за ініціативою молодшого наукового співробітника відділу музикознавства та етномузикології Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т. Рильського НАН України (далі - ІМФЕ), кандидата мистецтвознавства Оксани Летичевської.

 

Ректор НМАУ, професор М.О. Тимошенко з науковою монографією О.М. Летичевської «Хорове виконавство в оперній виставі: творчість Л.М.Венедиктова»

 

Було встановлено меморіальну дошку біля класу, де впродовж 54 років працював Лев Миколайович та інформаційні стенди, присвячені його творчості та діяльності його вчителів, фундаторів диригентсько-хорової освіти в НМАУ - Григорія Верьовки та Елеонори Скрипчинської. Пам'ятні відзнаки було встановлено за підтримки ректора НМАУ М.О.Тимошенка, завідуючого кафедрою хорового диригування НМАУ Героя України Є.Г.Савчука, за підтримки та силами учнів школи Л.М.Венедиктова.

 

М. О. Тимошенко та М. П. Венедиктова біля пам'ятної дошки Л. М. Венедиктова

 

Стенд, присвячений творчій діяльності Л. М. Венедиктова

 

Стенд, присвячений творчій діяльності Г. Г. Верьовки та Е. П. Скрипчинської

 

М. П. Линник, Є. Г. Савчук, М. О. Тимошенко, О. М. Летичевська, М. П. Венедиктова, І. Д. Гамкало під час відкриття стендів у класі Л. М. Венедиктова

 

Учасники урочистої події

 

На урочистостях була присутня дружина хормейстера Венедиктова Майя Павлівна Венедиктова.

16 жовтня 2019 р. О. Летичевська взяла участь у радіоефірі Українського радіо «UA:Культура» у програмі «Ліра», яка була присвячена життєвому і творчому шляху видатного хормейстера.

 

Н. Радкевич, О. Летичевська , Н. Кречко, Б. Пліш, І. Пашинська в студії радіо «UA:Культура»

 

У студії були присутні учні видатного майстра: заслужена артистка України, професор кафедри академічного хорового мистецтва Київського національного університету культури і мистецтв, керівник студентського хору «Аніма» Наталія Кречко, заслужений діяч мистецтв України, головний хормейстер Національної опери України Богдан Пліш, ведучі програм радіо «UA:Культура» Ірина Пашинська та Надія Радкевич.

Передачу можна прослухати за посиланням:

http://www.nrcu.gov.ua/schedule/play-archive.html?periodItemID=2340426


Оксана Летичевська
молодший науковий співробітник,
кандидат мистецтвознавства