imfe.jpg
  English
.
.

Сайти Інституту

Етнографія
.

| Надрукувати |

«Вишиванка - одяг вільних»

 

17 травня 2019 р. в Київському літературно-меморіальному музеї Максима Рильського відбулась зустріч, присвячена Всесвітньому дню української вишиванки, який святкують чотирнадцять років поспіль всі, хто захоплюється традиційним та сучасним національно маркованим вбранням українців.

 

 

Цьогоріч оргкомітет свята звернув увагу суспільства на ідейно-духовний вимір вишиванки, яка для патріотів України стала виразником любові до своєї Батьківщини та готовності виборювати її свободу. Популярність вишиванки серед української інтелігенції можна простежити на фотознімках, представлених в експозиції Київського літературно-меморіального музею Максима Рильського. В Музеї також зберігається три меморіальних вишитих сорочки Максима Тадейовича.

З вітальним словом до присутніх звернулась директор Київського літературно-меморіального музею Максима Рильського Вікторія Леонтіївна Колесник. Вона нагадала всім присутнім про відзначення в третю суботу травня Дня Європи та представила наймолодшого учасника заходу , який виконав музичні твори європейських композиторів.

 

Директор Київського літературно-меморіального музею Максима Рильського Вікторія Колесник та Микита Порошин

 

Цікаву розповідь про розкриття тематики «Вишиванка - одяг вільних» для юних відвідувачів Бібліотеки ім. В.А. Симоненка для дітей ЦБС Голосіївського району м. Києва представила Тетяна Серебреннікова. Вона також розказала про проведення численних майстер-класів ініціативною групою «Вишивка етнографічна» для бажаючих опанувати мистецтво вишивки традиційними українськими техніками.

 

Директор Бібліотеки ім. В.А. Симоненка для дітей ЦБС Голосіївського району м. Києва Тетяна Серебреннікова

 

У заході взяла участь молодший науковий співробітник Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т. Рильського НАН України (далі -ІМФЕ), кандидат історичних наук Марина Олійник, яка представила виступ-презентацію «Український одяг в місті за часи Максима Рильського». Вивчаючи повсякденного життя середини ХХ століття, етнолог зібрала різнопланові візуальні образи радянських чиновників, культурних діячів, пересічних українців, які вдягали вишиту українську сорочку. Опрацювання мемуарної літератури розкрило внутрішні мотиви та особистісні інтерпретації вжитку народного вбрання серед міської інтелігенції.

 

Молодший науковий співробітник ІМФЕ Марина Олійник

 

Своїми думками щодо особливість народної орнаментики поділилася Ольга Коваленко. Вадим Перегуда вступив у дискусію щодо етимології терміна «вишиванка» та часу його поширення серед широкого загалу для позначення сорочки.

 

Ольга Коваленка коментує представлені на сорочках орнаменти

 

Виступ Вадима Перегуди

 

Учасники заходу

 

Господарі заходу гостинно запросили всіх присутніх на «рильські чаювання» на подвір'ї Музею, продовжуючи родинну традицію Максима Тадейовича.

 

 

 

Марина Олійник
молодший науковий співробітник,
кандидат історичних наук