imfe.jpg
  English
.
.
.

| Надрукувати |

Зустріч ІМФЕ ім. М. Т. Рильського НАН України
з учасниками «Малої академії наук учнівської молоді»

 

31 січня 2019 року в Інституті мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Т. Рильського НАН України відбулася зустріч-презентація з керівництвом та учасниками Київського обласного територіального відділення «Малої академії наук», у якій взяли участь понад 80 юних дослідників наукового відділення літературознавства, фольклористики та мистецтвознавства.

На пленарному засіданні заходу співробітниками ІМФЕ виголошено доповіді щодо історії, діяльності та співпраці Інституту з іншими установами України й зарубіжжя: Н. С. Стішова (заступник директора, кандидат історичних наук), Л. К. Вахніна (завідувач відділу української та зарубіжної фольклористики, кандидат філологічних наук), А. П. Калениченко (завідувач відділу музикознавства та етномузикології, кандидат мистецтвознавства), а також проведено відеопрезентацію наукових видань Інституту і майстер-клас «Традиційні українські народні танці Західного та Центрального Полісся» (організатор - мистецтвознавець I категорії відділу музикознавства та етномузикології І. Б. Фетисов).

 

 

По завершенню пленарного засідання учнівська молодь працювала на секційних засіданнях за різними напрямами досліджень. Було проведено зустріч-презентацію роботи «Українського етнологічного центру» для учнів, які цікавляться історико-краєзнавчими дослідженнями (лектори - старший науковий співробітник відділу «Український етнологічний центр», кандидат історичних наук Л. Г. Боса, завідувач відділу Архівних наукових фондів рукописів та фонозаписів, доктор історичних наук, професор В. К. Борисенко, провідний етнолог відділу «Український етнологічний центр» О. М. Головко).

 

 

Співробітники відділу української та зарубіжної фольклористики на своїй секції виголосили доповіді «Фольклор у сучасному світі» (молодший науковий співробітник відділу української та зарубіжної фольклористики, кандидат філологічних наук Л. М. Халюк) й «Сучасна фольклористика в Угорщині» (провідний науковий співробітник відділу української та зарубіжної фольклористики, доктор філологічних наук Л. Г. Мушкетик), після яких відбулася цікава дискусія та презентація видань відділу та Інституту загалом (лектор - завідувач відділу української та зарубіжної фольклористики, кандидат філологічних наук Л. К. Вахніна).

 

 

У відділі образотворчого та декоративно-прикладного мистецтв було проведено презентацію 5-томного видання «Історія декоративного мистецтва України» (2007-2016) та інших праць, підготовлених співробітниками відділу, зокрема про українську вишивку, текстиль, кераміку (завідувач відділу образотворчого та декоративно-прикладного мистецтв, доктор мистецтвознавства Т. В. Кара-Васильєва, науковий співробітник образотворчого та декоративно-прикладного мистецтв З. А. Чегусова, науковий співробітник образотворчого та декоративно-прикладного мистецтв, кандидат мистецтвознавства Г. В. Істоміна). Як постійний рецензент рефератів учасників конкурсу наукових робіт Малої академії наук Г. В. Істоміна також акцентувала увагу на типових помилках, що найчастіше трапляються в роботах школярів. Після її виступу З. М. Косицька (молодший науковий співробітник відділу образотворчого та декоративно-прикладного мистецтв, кандидат мистецтвознавства) розповіла про українські оздоби-витинанки та провела майстер-клас, на якому всі присутні власноруч долучилися до витинання з паперу фігурок ангелів, птахів та сніжинок. Під час обміну практичними навичками виникла цікава розмова Г. В. Істоміної та З. М. Косицької з керівником гуртка «Художній розпис» (Васильківський міський центр дитячої та юнацької творчості) Вікторією Канцедал, вихованці якої постійно отримують призові місця на різних конкурсах і виставках. Також співробітниками відділу образотворчого та декоративно-прикладного мистецтв було проведено лекцію з проблематики сучасного професійного зображального мистецтва та надано методичні рекомендації для успішного завершення розпочатого дослідження, а також здійснено презентацію видань з образотворчого мистецтва (лектори - старший науковий співробітник відділу образотворчого та декоративно-прикладного мистецтв, кандидат мистецтвознавства Г. Я. Скляренко, науковий співробітник відділу образотворчого та декоративно-прикладного мистецтв, кандидат мистецтвознавства О. В. Ламонова, науковий співробітник відділу образотворчого та декоративно-прикладного мистецтв, кандидат мистецтвознавства Р. В. Забашта).

 

 

Співробітники відділу музикознавства та етномузикології ІМФЕ провели презентацію наукових здобутків свого колективу, зокрема фундаментальних видань: «Української музичної енциклопедії», «Історії української музики» та індивідуальних монографій. Науковці ознайомили школярів-МАНівців з основними напрямами історично-пошукової роботи та продемонстрували цікаві відеозаписи у супроводі з невеличкою музичною вікториною, а також прочитали майбутнім дослідникам лекцію про структуру, зміст і оформлення МАНівських робіт (лектори - завідувач відділу музикознавства та етномузикології, кандидат мистецтвознавства А. П. Калениченко, старші наукові співробітники відділу музикознавства та етномузикології, кандидати мистецтвознавства В. В. Кузик та О. П. Кушнірук, молодші наукові співробітники відділу музикознавства та етномузикології, кандидати мистецтвознавства О. М. Летичевська та І. М. Лісняк). Ученими відділу музикознавства та етномузикології було проведено презентацію «Робота сектора етномузикології від Климента Квітки до сьогодення» (лектор - провідний науковий співробітник відділу музикознавства та етномузикології, доктор мистецтвознавства, професор М. Й. Хай).

 

 

Науковий співробітник відділу екранно-сценічних мистецтв та культурології підготувала для учнів квест на обізнаність з творами українського кіномистецтва (переможець конкурсу отримав приз), а також здійснила презентацію монографії відділу «Історія українського кіно» (Т. 2) і лекцію про роль кіномистецтва як художньої лінзи світу (лектор - молодший науковий співробітник відділу екранно-сценічних мистецтв та культурології О. В. Волошенюк).

 

 

Захід було проведено у дружній атмосфері, учні виявляли неабияку зацікавленість та активність, було висвітлено низку конструктивних пропозицій щодо подальшої співпраці.

Від директора Департаменту освіти і науки Київської обласної державної адміністрації В. Рогової на ім'я директора ІМФЕ ім. М. Т. Рильського НАН Україну, академіка НАН України Г. Скрипник надійшла подяка за підтримку юних талантів та високий рівень організації та проведення заходу.

Також інформацію про подію було висвітлено на сайті Київського обласного позашкільного навчального закладу «Мала академія наук учнівської молоді»: http://www.kyivobl-man.npu.edu.ua/novyny/8-holovna/1216-u-hostiakh-v-maksyma-rylskoho