imfe.jpg
  English
.
.

Сайти Інституту

Етнографія
.

| Надрукувати |

Вшанування річниці з дня народження М. Т. Рильського


19 березня 2018 р. з нагоди вшанування 123-річчя від дня народження М.Т. Рильського відбулося традиційне покладання квітів до його пам'ятника у Голосіївському парку. Серед присутніх були рідні поета - онук М.Г. Рильський та найстарший член родини - племінник М.Т. Рильського з с. Романівка, працівники Літературно-меморіального музею Максима Рильського на чолі з його директором В.Л. Колесник, співробітники бібліотеки ім. М.Т. Рильського та М.О. Некрасова, що у Голосіївському районі, члени Спілки письменників України, перекладачі, науковці.

 

Учасники покладання квітів до пам'ятника М. Т. Рильського у Голосіївському парку імені Максима Рильського

 

Співробітники Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т. Рильського НАН України (далі - ІМФЕ) кожного року беруть участь в урочистостях, - так було і цього разу. Разом із шанувальниками творчості видатного українського поета і науковця цього сонячного березневого, хоча і по-зимовому прохолодного дня були провідний науковий співробітник відділу екранно-сценічних мистецтв та культурології, доктор філологічних наук Т.П. Руда, провідний науковий співробітник відділу української та зарубіжної фольклористики, доктор філологічних наук О.О. Микитенко, науковий співробітник відділу української та зарубіжної фольклористики, кандидат філологічних наук В.Д. Головатюк, які прийшли вклонитися пам'яті Максима Рильського і покласти до його пам'ятника весняні квіти.

Урочистості було продовжено у Центральній районній бібліотеці ім. М.О. Некрасова. У теплій приязній атмосфері лунали поезії самого Максима Рильського, а також присвячені йому, присутні ділилися спогадами про талановитого поета і перекладача, розповідали про заходи, спрямовані на увічнення його пам'яті та дослідження творчості. М.Г. Рильський представив нещодавно видану в межах проекту родинного фонду Максима Рильського «Троянди і виноград» книгу «Мудрості від Максима Рильського: Вислови, поради, роздуми про філософію буття» (Упорядник М.Г. Рильський / Літературно-художнє видання. - К.: «Успіх і кар'єра», 2018). Він також поінформував присутніх, що Київською міськрадою ухвалено рішення надати одному з бульварів міста ім'я Тадея Рильського.

 

 

Виступ М. Г. Рильського у Центральній районній бібліотеці ім. М. О. Некрасова

 

Про широку діяльність Літературно-меморіального музею Максима Рильського розповіла його директор В.Л. Колесник. Провідний науковий співробітник відділу екранно-сценічних мистецтв та культурології ІМФЕ, доктор філологічних наук Т.П. Руда ознайомила присутніх із своєю монографією «Грані великого таланту: Максим Рильський - поет, перекладач, учений» (НАН України, ІМФЕ ім. М.Т. Рильського. - К., 2017) та зупинилась на постаті М.Т. Рильського як визначного науковця-славіста.

 

Виступ провідного наукового співробітника відділу екранно-сценічних мистецтв та культурології ІМФЕ, доктора філологічних наук Т. П. Рудої

 

Старший науковий співробітник Літературно-меморіального музею Максима Рильського, кандидат філософських наук Ольга Смольницька зупинилася на розробці проекту з підготовки до друку лібрето оперних вистав в українському перекладі Максима Рильського.

Присутні мали можливість переглянути документальний фільм, присвячений Максиму Рильському і ще раз поринути в атмосферу його високої творчості і мудрого слова, сповненого «прагнення красивого, справедливого, розумного, творчого життя» («Мудрості від Максима Рильського» - С. 66).

 

Оксана Микитенко
провідний науковий співробітник,
доктор філологічних наук