imfe.jpg
  English
.
.

Сайти Інституту

Етнографія
.

| Надрукувати |

«Мудрості від Максима Рильського»

 

22 лютого 2018 р. в Національному музеї літератури України в Києві відбулася презентація нової книжки «Мудрості від Максима Рильського. Вислови, поради, роздуми про філософію буття» (упорядник М.Г. Рильський, Київ, видавництво «Успіх і кар'єра», 2018).

 

  

 

Новий проект родинного фонду Максима Рильського «Троянди й виноград» представив онук поета-академіка Максим Георгійович Рильський, який став ініціатором цілого ряду видань та заходів, пов'язаних зі славетною родиною Рильських. Так, незабаром на мапі Києва має з'явитися нова вулиця Тадея Рильського, батька поета.

На презентації нового видання виступили відомі письменники, науковці, громадські діячі, земляки поета з села Романівка, представники Київського літературно-меморіального музею Максима Рильського.

Почалася презентація з аналітичного виступу академіка НАН України, директора Інституту літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України Миколи Григоровича Жулинського, який привернув увагу присутніх до актуальних проблем історії української літератури та сучасного літературознавчого дискурсу, зокрема щодо місця української літератури в світі.

 

  

Виступ академіка НАН України, директора Інституту літератури ім. Т.Г. Шевченка, доктора філологічних наук М.Г. Жулинського

 

Професор Національного університету «Києво-Могилянська академія», відомий дослідник поетичної творчості Максима Рильського, доктор філологічних наук Віра Павлівна Агеєва звернула увагу присутніх на європейськість його поетичного стилю, своєрідне «бодлеріанство» його творів 20-х років минулого століття.

На актуальності багатьох висловів та нотаток Максима Рильського наголошували голова Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка, поет Павло Михайлович Мовчан, письменник Петро Петрович Засенко, завідувач кафедри української літератури Інституту української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка Національного педагогічного університету ім. М.П. Драгоманова, доктор філологічних наук Володимир Федорович Погребенник. Дехто з них згадували з теплотою власні зустрічі з відомим поетом та його постійну допомогу молодим літераторам.

На презентації були присутні науковці відділу української та зарубіжної фольклористики Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т. Рильського НАН України (далі - ІМФЕ) - завідувач відділу, кандидат філологічних наук Леся Костянтинівна Вахніна та провідний науковий співробітник, доктор філологічних наук Оксана Олегівна Микитенко.

 

  

Виступ завідувача відділу української та зарубіжної фольклористики ІМФЕ ім. М.Т. Рильського, кандидата філологічних наук Л.К. Вахніної

 

  

Провідний науковий співробітник відділу української та зарубіжної фольклористики ІМФЕ ім. М.Т. Рильського, доктор філологічних наук О.О. Микитенко

 

У своєму виступі Л.К. Вахніна наголосила на збереженні кращих традицій відомого поета та вченого-славіста в Інституті, який носить його ім'я. Ці традиції продовжує в діяльності Український комітет славістів, який в свій час очолював Максим Тадейович. Українські славісти планують у серпні 2018 р. брати участь в роботі ХVІ міжнародного з'їзду славістів у Белграді, де неодноразово бував і М. Рильський - перекладач сербських народних пісень.

Однією з найважливіших рис Максима Рильського, як відзначало чимало присутніх, була його людяність. «"Умій дивитися, людино, на людей!" - це не просто звернення чи застереження, а життєвий стрижень Максима Тадейовича», - відзначив упорядник книжки.

 

  

Виступ Максима Георгійовича Рильського

 

Всі, хто виступав на презентації, зверталися до «Мудростей» Максима Тадейовича, звучали також поезії, як Максима Рильського, так і відомих та молодих авторів. Слова віршів доповнювали звуки роялю та бандури.

Онуку поета, Максиму Георгійовичу вдалося в наш непростий час зібрати широке коло шанувальників особистості Максима Рильського, його доробку, а створена унікальна творча атмосфера об'єднала та надихали учасників цього важливого заходу. 


Лариса Вахніна
завідувач відділу української
та зарубіжної фольклористики,
кандидат філологічних наук

Оксана Микитенко
провідний науковий співробітник,
доктор філологічних наук