imfe.jpg
  English
.
.
.

| Надрукувати |
Музично-поетичні вечори із серії "Великі поети в музиці"
у березні - квітні 2017 р.

 

Найближчим часом у Національній філармонії відбудуться два музично-поетичні вечори із серії "Великі поети в музиці" (авторка проекту заслужена артистка України Неліда Афанасьєва). Перший із них - 6 березня 2017 о 19 год. - "Музично-поетична композиція за творами Ліни Костенко" та другий концерт - 6 квітня 2017 р. під назвою Памяті Олени Теліги та Олега Ольжича".

До обох вечорів Богдана Фільц на прохання Н. Афанасьєвої спеціально написала цілу низку нових романсів на вірші названих поетів, які будуть виконувати провідні солісти Національної філармонії. У першому концерті народна артистка України Ольга Чубарєва (сопрано) виконає романси Б.Фільц на вірші Ліни Костенко з циклу "Золота колиска"(2016) - "Стоїть у ружах золота колиска", "Ти пам'ятаєш, ти прийшов із пристані", "У світі злому і холодному", заслужений артист України Віктор Тіткін (баритон) проспіває солоспіви "Ранесенько акації ще спали" та "Ненаписаний лист", у супроводі вже згаданої піаністки і концертмейстера НелідиАфанасьєвої.

У цьому ж вечорі, присвяченому Л. Костенко, також візьмуть участь відомі актори столиці - народний артист України, лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка Олексій Богданович (худ. читання) та заслужена артистка України Олена Захаревич (автор поетичної композиції та худ. читання).

У другому вечорі, присвяченому пам'яті Олени Теліги та Олега Ольжича, який відбудеться 6 квітня 2017 р., у виконанні народної артистки України Ольги Чубарєвої прозвучать романси Богдани Фільц на вірші Олени Теліги "Розцвітають кущі жасмину", "Літо" (2017),"Не треба слів!" та у фіналі концерту на вірші О. Ольжича "О, Націє, дужа і вічна як Бог" (2017) у супроводі НелідиАфанасьєвої.

Заслужений артист України, лауреат конкурсу Б. Гмирі Сергій Бортник (тенор) виконає романс Б. Фільц на вірш О. Олеся "Як довго ждали ми своєї волі, долі" та на вірш О. Ольжича "Зима панує над селом" теж у супроводі Н. Афанасьєвої. Крім цього, останній належать сольні виступи, а також музичне оформлення окремих номерів і концертів в цілому.

Залишилось побажати успіху всім виконавцям, які багато сил і емоцій вклали у підготовку цих творчих проектів, а шанувальникам української поезії і музичного мистецтва відвідати анонсовані концерти у Колонному залі ім. М. Лисенка Національної філармонії та послухати музику і неповторну поезію, створену нашими видатними поетами і великими патріотами України, гідно оцінити самовіддану працю визначних музикантів Національної Філармонії, а також прославлених майстрів слова, які допоможуть відчути слухачам глибину і багатство змісту поезії у всіх її емоційних нюансах і вимірах.

 

Кандидат мистецтвознавства, 
композитор Богдана Михайлівна Фільц